Gum Tex Tylose Powder

Gum Tex Tylose Powder składnik do wyrobu Gum Paste amerykańskiej firmy Wilton. Nr kat.: 03-6685.

38,70 zł
Brutto
Ilość
Brak w magazynie

Opis

Gum Tex jest niezbędnym składnikiem do wyrobu Gum Paste. Dzięki dodatkowi Gum Tex masa Fondant i Gum Paste będzie elastyczna i łatwo będzie się kształtować, co jest bardzo istotne podczas wykonywania cienkich elementów. Np.: listki, kwiaty, drobne, delikatne elementy.

Tylose Powder skraca także czas wysychania masy florystycznej.

MASA GUM PASTE: 

 - 9 g (1 łyżka) GUM TEX, 

 - 300 g + 100 g drobnego cukru pudru,

 - 15 ml (1 łyżka) glukozy,

 - 60 ml (4 łyżki ciepłej wody).

W misce mieszamy GUM TEX z 300 g cukru pudru. W szklanym naczyniu mieszamy glukozę z wodą. Podgrzewamy w kuchence mikrofalowej na wysokiej mocy, aż do osiągnięcia klarowności ( ok. 30 sek.). Wlewamy do cukru i dobrze mieszamy (mieszanka musi być bardzo miękka). Wkładamy do plastikowej torebki i szczelnie zawijamy. Zostawiamy na 8 godzin w temperaturze pokojowej. W miarę upływu czasu masa będzie stawała się coraz twardsza. Przed użyciem wgniatamy do masy pozostały cukier puder. Uzyskujemy ok. 453 gram masy.

Masa netto: 170g. 

Składniki: tylose powder E466.

Wyprodukowano z genetycznie modyfikowanej bawełny. Może zawierać orzechy, ryby, mleko, soję i pszenicę - wyprodukowano w fabryce, w której przetwarzane są wymienione alergeny. 

 

Szczegóły produktu

0313/C01

Specyficzne kody

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć